PD hap fushatën për Këshillin Kombëtar Shqiptar, luftë institucionale për dukuritë negative
Lugina

PD hap fushatën për Këshillin Kombëtar Shqiptar, luftë institucionale për dukuritë negative

21.Oct.2018 23:33
0

Lista Partia Demokratike- Dr. Nagip Arifi ka hapur fushatën në Tërnoc të komunës së Bujanocit për pjesëmarrje në zgjedhjet për Këshillin Kombëtar Shqiptar që do të mbahen më 4 nëntor. 

Kandidatati për kryetar, Sali Salihi shpalosi programin zgjedhor duke numëruar sfidat dhe problemet edhe aktivitetet me të cilat gjendja në arsim, kulturë, informim e përdorim të gjuhës dhe shkrimit shqip do të ndikonte në përmirësimin e tyre, shkruan Titulli.com.

“Do të ngrisë cilësinë e arsimit, duke u angazhuar për sigurimin e teksteve shkollore, pajisjen e shkollave me mjete të sofitiskuara të punës”, tha mes tjerash Salihu.

Ndërsa kryetari i PD-së Nagip Arifi u shpreh  se do të luftojë kundër dukurive negative në mënyrë institucionale.

Në këtë tubim elektoral u prezantuan edhe kandidatë tjerë nga kjo listë  dhe kështu shënuan edhe zyrtarisht aktivitetin e programit promovues./Titulli.com

Jeremiq: Demarkimi i kufijve edhe me shqiptarët Luginës së Preshevës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration