Lista e PVD-së fillon fushatën për Këshillin Kombëtar Shqiptar
Lugina

Lista e PVD-së fillon fushatën për Këshillin Kombëtar Shqiptar

21.Oct.2018 06:26
0

Partia për Veprim Demokratik ka hapur fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e Këshillit Kombëtar Shqiptar që do të mbahen më 4 nëntor.

Simpatizues, pjesëmarrës dhe tjerë të këtij subjekti politik ishin mbledhur në një restaurant në Bujanoc për të shënuar edhe fillimin e promovimit të kandidatve dhe programit.

Bartësi listës Partia për Veprim Demokratik- Shaip Kamberi, Ragmi Mustafa theksoi se do të angazhohet për fushat në të cilat është kompetent Këshilli Kombëtar Shqiptar.

“Katër fusha të Këshillit Kombëtar i cili i mbulon e ato janë arsimi, kultura, gjuha dhe informimi. I duhen mekanzima që  nxisin rritjen e  cilësisë së edukimit, arsimit , kulturës,  informimit dhe komunikimit”, tha ndër të tjera Mustafa.

Ndërsa Shaip Kamberi tha se lista e PVD-së është e përbërë nga njerëz  të dijes, guximit edhe të përvojës.

Fjalime mbajtën edhe ish-kryetari i PVD-së Riza Halimi dhe të tjerë./Titulli.com/

Ky është linku ku  mundë të shikoni videon e plotë të tubimit promovues:

Carrie Hooper u shpall anëtare nderi e Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration