PVD dhe LPD do të zgjedhin kryetarët e partive, cilët janë kandidatët e mundshëm?
Lugina

PVD dhe LPD do të zgjedhin kryetarët e partive, cilët janë kandidatët e mundshëm?

06.Oct.2018 08:58
0

Partia për Veprim Demokratik dhe Lëvizja e Progresit Demokratik do të zgjedhin këtë fundjavë kryetarët e partive.

PVD ka caktuar mbledhjen e kryesisë për të shtunën (sot më 6 tetor ) ndërsa deri më tani nuk ka pasur të prezantuar zyrtarisht kandidatë potencial.

Riza Halimi, kryetar i deritanishëm i kësaj partie për televizionet lokale në Preshevë ka thënë se kandidatë të mundëshëm janë kryetarët e degëve Ardita Sinani dhe Shaip Kamberi por ai nuk ka përjashtuar edhe ndonjë kandidatë tjetër nga kryesia.

Lëvizja e Progresit Demokratik do të mbajë mbledhjen e kryesisë të dielën më 7 tetor dhe do të zgjedh kryesinë e re dhe kryetarin e partisë.

Jo zyrtarisht mësohet se kandidatë të mundshëm për kreun e LPD-së është Adnan Salihu që ka marrë drejtimin e këtij subjekti pas vdekjes së liderit Junuz Musliu dhe  kandidat më i ri mundë të jetë Shqiprim Musliu.

Këto dy parti bashkëqeverisin me komunën e Bujanocit dhe kanë pasur koalicione në qeverisjen lokale edhe më herët./Titulli.com/

Plani Vuçiq-Thaçi për shkëmbimin e territoreve dhe rivendosjen e banorëve (analizë politike)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration