Sallata që bashkon shijet dhe ngjyrat e verës!

Nga Redaksia 23.07.2018 09:14

Sallata greke apo ajo jeshile nuk ka munguar asnjë ditë në tryezën tuaj? Për këtë ju përgëzojmë!

Por sot duam të ndajmë me ju recetën e sallatës që bashkon shijet dhe ngjyrat e verës, e freskët dhe tepër e shëndetshme...Do t'ju marrë vetëm 5 minuta kohë. 

Përbërësit:

 • 2-3 domate të pjekura 
 • 1 kastravec i prerë në copa të vogla
 • 1/2 qepë e kuqe e prerë në feta
 • 2 avokado
 • 2 lugë gjelle vaj ulliri ekstra i virgjër
 • 2 lugë lëng limoni
 • një dorë majdanoz i copëtuar
 • pak kripë 
 • pak piper i zi

Përgatitja:

 • Pasi t'i keni larë dhe prerë në copa më të vogla domatet, kastravecin, qepët dhe avokadot, i përzieni mirë në një tas dhe i shtoni, kripë, piper, majdanoz, limon dhe vaj ulliri. 
 • Me kaq pak, keni në duar një sallatë super të shijshme që do ta pëlqejnë të gjithë! Ju bëftë mirë! 

Nga Redaksia 23.07.2018 09:14
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.