Galaxy S10 do të vijë me skaner për gishta anash kornizës

Nga Redaksia 09.07.2018 10:04

​SamMobile ka një reputacion të mirë kur bëhet fjalë për informacion të besueshëm rreth produkteve të gjigantit të teknologjisë, Samsung, dhe kësaj radhe kjo uebfaqe sjell informacione interesante për tre telefonat e rinj nga seria Galaxy S10.

Një nga informacionet tregon se një nga modelet e Galaxy S10 do të ketë një sensor për gjurmë të gishtërinjve i vendosur anash kornizës, ndërsa informacione të tjera përmendet se Galaxy S10 + do të ketë tre kamera në anën e pasme, me një lente me kënd të gjerë, transmeton ksp.

Me shumë gjasë, gjiganti i Koresë së Jugut ka në plan të lansojë deri në tre modele nga linja Galaxy S10 në vend të dy modeleve, e cila ishte një praktikë e zakonshme e Samsungut në të kaluarën.

Një model do të ketë një ekran 6.44-inç (S10 +), modeli standard me ekran 6.2-inç dhe një version të përballueshëm me një ekran më të vogël 5.8-inç.

Përveç kësaj, një nga dy modelet premium do të ketë një sensor me prekje të zbatuar në ekran. Sipas AllAboutSamsung, kjo pajisje do të ofrojë një fushë paraprake prej 123 gradë, dhe do të ketë një rezolucion 16MP me aperturë f / 1.9. Dy sensorë të tjerë përbëhen nga një kamerë kryesore 12MP dhe telefoto 13MP f/2.4.

 

 

Nga Redaksia 09.07.2018 10:04
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.