Regjisorja shqiptare Iris Elezi anëtare e jurisë në Karlovy Vary International Film Festival

Nga Redaksia 02.07.2018 11:35

Karlovy Vary International Film Festival ka bërë të ditur se regjisorja shqiptare Iris Elezi është anëtare e jurisë në Karlovy Vary International Film Festival, shkruan KultPlus.

Regjisorja Iris Elezi është e njohur për filmin e saj “Botë”, film më të cilin në vitin 2014 pati fituar edhe çmimin “FEDEORA” pikërisht në këtë festival të filmit.

Filmi “Botë” në vitin 2016 ishte filmi përfaqësues i Shqipërisë edhe në garën prestigjiozë për OSCAR.

http://www.kviff.com/en/about-the-festival/juries/39

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Karlovy Vary është një festival film i cili mbahet çdo vit në korrik, në Karlovy Vary (Carlsbad), në Çeki. Ai është një nga festivalet më të vjetrat në botë dhe është bërë një ndër ngjarjet kryesore të filmit në Evropën Qendrore dhe Lindore.

Kujtojmë se festivali ka disa kategori të jurisë varësisht prej çmimeve dhe vlerësimeve që do të bëhen. Kështu regjisorja Iris Elezi është pjesë e jurisë “East of the West”./KultPlus.com

 

Nga Redaksia 02.07.2018 11:35
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.