Çfarë e bën lëkurën të shkëlqejë? Përgjigjia është kjo super maskë 100% natyrale!

Nga Redaksia 27.06.2018 09:40

Jo më kot e kemi quajtur super maska. Ajo ka një mori përbërësish në përmbajtjen e saj dhe duket më e ushqyeshmja për lëkurën.

Për ta realizuar atë do t’ju duhen:

  • 2 filxhanë argjilë
  • 1 filxhan me miell tërshëre
  • ¼ filxhan  me miell bajamesh
  • 1/8 filxhan me livandë të tharë
  • ¼ filxhan me petale trëndafili të thara
 Përgatitja:
  • Grijini të gjithë përbërësit së bashku në mënyrë që të bëhet një pluhur kompakt, i përzieni mirë dhe hidhini në një vazo që mbyllet mirë.
  • Sa herë do t’ju duhet të aplikoni maskën merrni nga vazoja një lugë gjelle, e përzieni me pak ujë dhe bëni një pastë. Aplikojeni në fytyrë, lëreni për disa minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të bollshëm. Fytyra juaj do të duket disa vite më e re! 

Nga Redaksia 27.06.2018 09:40
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.