Kur karota kthehet në aleatin më të mirë të bukurisë për vajzat

Nga Redaksia 27.06.2018 09:38

Karotat ndihmojnë në rigjenerimin e lëkurës, ndaj ne i sugjerojmë shumë maskat për fytyrë që në përmbajtje të tyre kanë karotën. Më poshtë po ndajmë me ju një maskë që mund ta përgatisni në shtëpi, pa kosto dhe tepër efektive për lëkurën.

  • Në fillim qëroni karotat dhe i lani me ujë të rrjedhshëm.
  • Pas kësaj, i prisni në copa dhe kalojini në mikser derisa të keni një pure pothuajse të lëngshme.
  • Përbërës tjetër i rëndësishëm në këtë proces është shtimi i mjaltit, ku nga pureja e dy karotave nevojiten dy lugë mjaltë.
  • Mjalti është një produkt shumë i mirë ushqyes, i pasur më lëndë ushqyese dhe mbi të gjitha krejtësisht natyral. Kështu, hidhni mjaltin që ju duhet te pureja e karotave dhe i përziejeni me një lugë druri.
  • Në rast se përzierja është tepër e trashë, mund të vazhdoni me shtimin e mjaltit për ta bërë atë të lëngshme. Masa që do të përftoni duhet të arrijë një likuiditet të lehtë, ideale për t’u përhapur në fytyrë, por jo të rrëshkasë.
  • Kur maska të jetë gati, përhapeni në të gjithë fytyrën tuaj, por jo në afërsi të syve dhe e lini të veprojë për një orë. 
  • Më pas pastroni fytyrën me ujë të ngrohtë dhe e fshini me një peshqir të butë.

Nga Redaksia 27.06.2018 09:38
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.