Huawei MateBook X Pro në provë

Nga Redaksia.B 21.06.2018 10:17

Huawei tani është gjithashtu konkurrenca e MacBook Pro e Apple.

Çdokush që hyn në tregun e PC-ve sot duhet të jetë i çmendur. Vitet e bumit janë zhdukur, sot prodhuesit e kompjuterëve dhe laptopëve mund të jenë të lumtur nëse mund të shesin shumën e njëjtë si vitin e kaluar. Megjithatë, grupi kinez Huawei guxoi ende të hyjë në “gropën e gjarpërit” vitin e kaluar dhe ka ofruar laptopë të tij për disa muaj me serinë MateBook, transmeton lajmi.net.

Pesë të mëdhenjtë – HP , Lenovo , Dell , Acer dhe Apple – nuk mund të arriheshin në vitin e parë. Sidoqoftë, Huawei e ka arritur tashmë këtë.

Për të arritur këtë, ata kanë prodhuar një model të shquar me emrin MateBook X Pro. MateBook X Pro ju sjellni tani laptopin më të fuqishëm të prodhuesit në treg. Me trackpad të madh, hardware më të shpejtë, ekran pothuajse pa korniza dhe me një kamerë që fshihet, MateBook X Pro synon që të ket shitje rekorde.

Aktualisht, MateBook X Pro ofrohet vetëm në një konfigurim në tregun austriak. Kjo mbështetet në një Intel Core i5-8250U , tetë gigabajt të memories, një dedikuar kartë grafike (Nvidia GeForce MX 150) dhe 256 gigabajt memorie të brendshme. Sipas Huawei nuk është ende e qartë nëse versioni i mirë-pajisur me më shumë memorie (16 gigabajt të RAM dhe 512 GB SSD) dhe i7 CPU do të vijë në treg në Evropë.

Këto janë performancat e Huawei MateBook X Pro:

Modeli:
Huawei MateBook X Pro
Përmasat dhe Pesha:
304 x 217 x 14.6 mm; 1.33 kg
CPU:
Intel bërthamë i5-8250U ( katër bërthama , 3,4 GHz)
GPU:
Intel UHD 620 / Nvidia GeForce MX150 (2 GB GDDR5 )
RAM :
8 Gigabyte
ekran:
13.9 inç ekran LC ( LTPS , me shkelqim, 3000 x 2000 piksel, 3: 2, 260 PPI)
kujtesës:
256 Gigabyte SSD
bateri:
57.4 Wh
tjetër:
1 x USB 3.0 (lloji 1 x A, lloji 1 x C), 1 xThunderbolt 3 (USB-C), WLAN (802.11 a / b / g / n / ac), Bluetooth 4.1,kamera epalosshme(1 megapixel)
Çmimi:
1499 Euro (versioni i testuar, RRP).

Nga Redaksia.B 21.06.2018 10:17
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.