Grushte, shqelma dhe në fund përgjakje: Skena të tmerrshme të rrahjes mes tifozëve polakë dhe senegalezë

Nga Redaksia.B 20.06.2018 13:08

Senegali ka shënuar fitore në ndeshjen e dytë të grupit H të kampionatit botëror të futbollit.

Senegalezët triumfuan kundër kombëtares së Polonisë me rezultat 2-1 në stadiumin moskovit Spartacus.

Megjithëse ndeshja kaloi pa incidente në Moskë, ku tifozët senegalezë pastruan shkallët e stadiumit, e njëjta gjë nuk ndodhi në shtetin e Belgjikës.

Tifozët polakë dhe senegalezë ishin mbledhur në një kafene të kryeqytetit belg, Bruksel për të përcjell takimin mes këtyre dyja kombëtareve.

Por, në një moment te dyja palët humbën durimin dhe filluan të fjalosen që devijoi me rrahje masive mes tyre.

Karrige, tavolina, shishe të birrave u përdorën në rrahje ndërsa raportohet se disa prej tyre se pasoj e gjakderdhjes janë në gjende të rëndë shëndetësore.

Ndryshe, Senegali dhe Japonia kanë pikë të barabarta duke udhëhequr grupin ndërsa Polonia dhe Japonia nuk kanë asnjë pikë në botëror. 

Nga Redaksia.B 20.06.2018 13:08
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.