Zyrtare: Fernando Hierro merr drejtimin e Spanjës

Nga Redaksia.B 13.06.2018 14:10

Julen Lopetegui nuk është më trajner i Spanjës, pasi presidenti i federatës spanjolle të futbollit, Luis Rubiales, e largoi nga puna në konferencë shtypi.

Tani është zyrtare dhe vendin e tij do ta zë Fernando Hierro, i cili ishte drejtori i kombëtares. 

Trajneri i ri do të shfaqet para mediave në orën 17.30.

“Ne kemi qenë të detyruar të bëjë pa Lopetegui”, ka thënë presidenti. Julen Lopetegui u zgjedh trajner i Real Madridit dhe kjo ka bërë që ai të largohet menjëherë nga puna.

Kjo pasi drejtuesit e federatës nuk kanë qenë të informuar për asnjë hap të trajnerit edhe pse kishte kontratë deri në vitin 2022.

Hierro është legjendë e futbollit spanjoll.

Ai ka luajtur te Real Madridi për 14 vite, ndërsa ka bërë karrierë edhe me klube si Valladolid dhe Bolton.

Ai me Spanjën ka 89 ndeshje dhe ka shënuar 29 gola. 

Nga Redaksia.B 13.06.2018 14:10
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.