Telefoni sensacional që Trump provoi ta ndalonte, tani në Amazon

Nga Redaksia.B 11.06.2018 14:15

Trump dhe administrata e tanishme në Shtëpinë e Bardhë nuk duan që ju të keni në duart tuaja në telefonin e ri Huawei P20 Pro. Ata shkuan aq larg, deri në rritjen e presionit ndaj transportuesve të SHBA që detyroi Best Buy të përkeqësojë lidhjen me Huawei dhe hedhjen e të gjitha produkteve të kompanisë. Pse? Sepse Huawei është i bazuar në Kinë. Kjo është fjalë për fjalë arsyeja e vetme.

Megjithatë, nëse telefonin më mbresëlënës 2018 Android deri më tani, i cili ka kamerën më të mirë të pasme që bota ka parë ndonjëherë, ju mund të zgjidhni një njësi të produktit tani në Amazon. Dhe këtu është një truk në favorin tuaj – ju do të paguani mbi $ 150 më pak për një Huawei P20 Pro me 128GB hapësirë ​​ruajtëse në krahasim me një iPhone X, i cili ka vetëm 64GB!

Ja disa informata më të hollësishme rreth telefonit nga faqja e Amazon:

Dual Nano-SIM (4G + 4G); 4G LTE & 3G

Hisilicon Kirin 970 Octa-core processor (4×2.36 GHz Cortex-A73 & 4×1.8 GHz Cortex-A53) CPU ;

128GB ROM,

6GB RAM;

4000 mAh bateri.

 

Kamera kryesore: Triple: 40 MP (RGB, f/1.8 aperture) + 20 MP (Monochrome, f/1.6 aperture) + 8 MP (Telefoto, f/2.4 aperture), mbështet autofokusin

Kamera frontale: 24 MP, f/2.0 aperture.

Ekrani 6.1 inç, OLED, 16M ngjyra.

Nga Redaksia.B 11.06.2018 14:15
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.