Seferi e dorëzon meçin ndaj Tyson Furyt

Nga Redaksia 10.06.2018 11:54

Sefer Seferi e ka dorëzuar duelin ndaj Tyson Furyt në fund të raundit të katërt në meçin që u zhvillua në Manchester Arena.

Pas katër raundesh, kampi i boksierit shqiptar e tërhoqi atë nga dueli për të penguar ndonjë lëndim eventual apo nokaut në vazhdimësi të përballjes.

Meçi nisi me një puthje në buzë ndërmjet dy boksierëve, gjë e që rrallë ndodh të shihet në boks.

Raundi 1: Seferi përpiqej ta godiste kundërshtarin, mirëpo diferenca e madhe në gjatësi ia pamundësonte një gjë të tillë.

Raundi 2: Ndërkohë që tifozët kërkonin aksion nga Fury, ishte shqiptari ai që e vazhdonte aksionin. Kah mesi i këtij raundi, Tyson e testoi paksa kundërshtarin, i cili iu shmang goditjeve të tij, ndërsa Seferi pësoi një goditje prapa koke. Pos në ring, rrahje kishte edhe ndërmjet tifozëve që kishin ardhur për ta shikuar meçin.

Raundi 3: Seferi vazhdonte të ishte aktiv në ring, teksa britaniku e priste momentin e duhur për ta ndëshkuar boksierin shqiptar. Diferenca në gjatësi dhe në peshë, e lejonte Furyn që ta godiste fuqishëm 39-vjeçarin.

Raundi 4: Seferi dhuroi disa goditje në fillim të këtij raundi, por kundërshtari i tij dukej shumë i sigurt në shanset e tij për triumf dhe në këtë mënyrë e goditi disa herë duke rrezikuar që ta rrëzojë shqiptarin. megjithatë, ai ia doli të mbahej deri në fund të këtij raundi.

Në fund të raundit të katërt, Seferi e dorëzoi meçin ndaj Tyson Furyt, për të cilin ky është fillimi i një rikthimi drejt majave të boksit në kategorinë e peshave të rënda. /Telegrafi/

Nga Redaksia 10.06.2018 11:54
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.