Bebeto: Me Neymarin, Reali do të ishin të pamposhtur

Nga Redaksia.B 18.05.2018 13:07

Ish-reprezentuesi brazilian, Bebeto, ka thënë se nëse Real Madridi nënshkruan me Neymarin nga Paris Saint-Germain ata do të ishin “të pamposhtur”.

Sulmuesi 54-vjeçar, i cili fitoi famë në Spanjë pasi kaloi katër vjet në Deportivo la Coruna midis viteve 1994 dhe 1996, ishte në qendër të Madridit për një ngjarje reklamuese.

Gjata asaj ngjarje, Bebeto foli me gazetarët dhe sigurisht që temë diskutimi ishte Real Madridit, por edhe ylli brazilian Neymar.

Ylli brazilian është duke u lidhur me një transferim te Real Madridi dhe sipas mediave të shumta sulmuesi dhe Mbretërit tashmë kanë edhe marrëveshje.

“Real Madridi ka një ekip të madh dhe një histori mbresëlënëse, kështu që një lojtar si Neymar, i cili është ndryshe, do të kishte një vend në atë skuadër”, ka thënë fillimisht Bebeto.

“Do të jetë e vështirë për të që të largohet nga PSG dhe nuk e di se çfarë do të ndodhë, por nëse Madridi do të nënshkruajë me atë atëherë ata do të jenë një ekip i pamposhtur”, përfundoi legjenda braziliane.

Përveç Bebetos, shumë brazilianë tjerë e kanë sponsorizuar transferimin e Neymarit te Real Madridit.

Ish-sulmuesi i Realit, Robinho, por edhe mbrojtësi i tanishëm, Marcelon, janë disa nga emrat që duan transferimin e yllit të PSG-së në Santiago Bernabeu. 

Nga Redaksia.B 18.05.2018 13:07
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.