Donnarumma, temë diskutimi mes Kloppit dhe Raiolas

Nga Redaksia.B 17.05.2018 13:59

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka folur me agjentin e njohur Mino Raiola në lidhje me situatën e klientit të tij, portierit Gianluigi Donnarumma.

Liverpooli po hasë në probleme për të gjetur një portier adekuat që nga largimi i Pepe Reinas dhe përkundër paraqitjeve të mira këtë sezon nga Loris Karius, drejtuesit ende janë në kërkim të një emri tjetër.

Sipas mediumit italian Tuttomercatoweb, Klopp dhe Raiola janë takuan ballë më ballë më parë këtë javë, duke shkaktuar spekulime mbi transferimin e disa nga klientët e agjentit.

Portieri i Milanit, Donnarumma pritet të largohet këtë verë pas mosmarrëveshjeve mes tij dhe tifozëve.

Rossonero gjithashtu ka nevojë për një shitje të madhe për të kënaqur ligjet financiare të UEFA-s për Fair Play-in. Klopp thuhet se i ka treguar Raiolas në lidhje me interesin e tij për ta parë Donnarumman në Angli.

Milani gjithashtu do të dëshironte një shitje të portierit italian, por do të kërkojë 60 milionë euro për ta shitur atë. Trajneri i Reds gjithashtu kuptohet se gjatë takimit e ka pyetur agjentin edhe rreth talentit holandez, Justin Kluivert.

Nga Redaksia.B 17.05.2018 13:59
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.