Zyrtare: Buffon lë Juventusin pas 17 viteve

Nga Redaksia.B 17.05.2018 13:03

“E shtuna do të jetë ndeshja ime e fundit për Juventusin” Portieri Gianluigi Buffon ka zyrtarizuar largimin e tij nga Juventusi pas përfundimit të këtij sezoni. Ai është shprehur i lumtur për çdo ditë që ka kaluar në këtë ekip. “E shtuna do të jetë ndeshja ime e fundit për Juventusin dhe ta përfundoj këtë udhëtim me dy trofe dhe me presidentin dhe të gjithë botën e Bianconerëve nga ana ime, do të jetë shumë e veçantë”.

Jam krenar që kam luajtur deri më tani në maksimumin e aftësisë sime, me shfaqje që i përshtaten si mua ashtu edhe këtij klubi. Unë e marr këtë vendim në një gjendje të qetë dhe të lumtur, e cila nuk duhet të merret si e mirëpritur për një sportist”, ka thënë ndër tjerash Buffon.

Gianluigi Buffon lë Juventusin pas 17 viteve. Ai në vitin 2001 u transferua nga Parma e që atëherë ka luajtur në 875 ndeshje zyrtare. Sa ishte pjesë e Juventusit ky ekip ka fituar nëntë herë titullin Serie A, një herë Serie B katër herë Kupën e Italisë kurse pesë herë Superkupën e Italisë.


Nga Redaksia.B 17.05.2018 13:03
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.