Qeveria e Edi Ramës vazhdon themelimin e bashkëpunimit me Qeverinë e Serbisë

Nga Redaksia 15.05.2018 13:34

Serbia dhe Shqipëria po vazhdojnë në themelimin e bashkëpunimit. Që nga ardhja në pushtet e Edi Ramës dhe Partisë Socialiste, raportet ndërmjet këtyre dy shteteve janë më ndryshe, më miqësore dhe kjo vërehet në vazhdimësi.

“Serbia dhe Shqipëria kanë potencial në zhvillimin e bashkëpunimit në fushën e turizmit, si dhe në zhvillimin e produkteve turistike në mënyrë që, para se gjithash, të jemi atraktiv për mysafirët e tregut përtej oqeanit”, ka deklaruar zëvendëskryeministri serb dhe ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit, Rasim Lajiq.

Këto deklarata Lajiq i ka bërë sot gjatë nënshkrimit të marrëveshjes për bashkëpunim në fushën e turizmit me kolegun e tij nga Qeveria e Shqipërisë, Blendi Klosi, transmeton lajmi.net.

Lajiq ka thënë se Serbia është e interesuar që të rris shkëmbimin turistik ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë i cili aktualisht është i njëanshëm pasi që vetëm serbët po pushojnë në Shqipëri, e jo e kundërta.

“Janë diku 3000-5000 njerëz nga Serbia që e vizitojnë Shqipërinë, kurse ne as nuk i regjistrojmë turistët shqiptarë në Serbi marrë parasysh në numrin e tyre të vogël që vijnë te ne”, ka thënë ministri serb.

Nga Redaksia 15.05.2018 13:34
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.