Ekipi i mundshëm i Real Madridit për edicionin e ardhshëm

Nga Redaksia.B 11.05.2018 13:01

Real Madridi nuk ka arritur të fitojë trofe të rëndësishëm shtetëror.

Gjiganti spanjoll u eliminua në Kupën e Mbretit ndërsa mbeti mbrapa edhe për titullin e kampionit ku dy trofetë u fituan nga Barcelona.

 

Por ‘Los Blancos’ mund ta fitojnë Ligën e Kampionëve për vitin e tretë radhazi pasi janë në finale me Liverpoolin.

Për edicionin e ri, Real Madridi po planifikon përforcime të mëdha kryesisht në fazën e sulmit. Ndërkohë në portë pritet një investim i rëndësishëm pasi po tentohet transferimi i portierit brazilian Alisson.

Numri një i Romës mund t’i bashkohet Realit nëse ofrohen një shumë rreth 100 milionë euro.  12 herë kampioni i Evropës, do të tentojë transferimin edhe të dy sulmuesve.

Objektivi numër një mbetet braziliani Neymar, që do ta zëvendësonte Karim Benzeman. Ndërkohë në vend të Gareth Bale, pritet transferimi i egjiptianit Mohamed Salah. 

Formacioni i mundshëm i Real Madridit për edicionin e ri:

Alisson*, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Modric, Kroos, Casemiro, Salah*, Ronaldo, Neymar*.

Nga Redaksia.B 11.05.2018 13:01
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.