Publikohen specifikat e plota të Nokia X

Nga Redaksia.B 11.05.2018 11:22

Telefoni Nokia X pritet zyrtarisht më 16 maj, edhe pse pajisja në fillim të këtij muaji ishte prezantuar në Pekin, ku HMD Global ua mundësoi të gjithëve ta shohin.

 

Fatkeqësisht, kjo ngjarje nuk ishte e hapur për publikun, kështu që detajet mbi specifikat e pajisjes nuk ishin të disponueshme. Megjithatë, telefoni është vërtetuar tashmë nga agjencia Tena, e cila zbulon se çfarë lloj hardueri posedon.

 

Nokia X është një telefon i segmentit të mesëm dhe është modeli i parë që do të ketë prerje në ekran, transmeton kp.

 

Ai vjen me një ekran 5.8 inç FHD + (2280 x 1080p) dhe një bateri 3000mAh. Telefoni do të ketë një procesor 8-GHz 8-core, me 3GB, 4GB ose 6GB RAM, 32GB dhe 64GB hapësirë ruajtje, dhe një microSD për memorie të brendshme.

 

Në anën e pasme ka një sistem 16MP me dy kamera. Nokia X do të përdorë sistemin operativ Android 8.1.0 dhe do të jetë në dispozicion në variantet e zinj, blu dhe argjend.

Nga Redaksia.B 11.05.2018 11:22
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.