Juve insiston për Moratan, për spanjollin interesohet edhe Atletico

Nga Redaksia.B 10.05.2018 13:14

Alvaro Morata mund të rikthehet te Juventusi. Sulmuesi spanjoll përjetoi një sezon të vështirë te Chelsea, në Premier League, e duket se ka ndërmend të largohet nga Londra, kjo edhe për arsye personale.

Në fakt, bashkëshortja e tij Alice, e cila shumë shpejt do të sjellë në jetë binjakët, nuk ndihet mirë në kryeqytetin anglez, ndërkohë që te Juventusi askush nuk e ka harruar Moratën.

Sipas asaj që publikohet te tabloidi “The Sun”, Juventusi po mendon që për Moratën të vërë në jetë të njëjtin plan si me Cuadradon, 3 vite më parë. Drejtuesit bardhezinj kërkojnë që të marrin Moratën në formë huazimi për 3 vite, me detyrim blerjeje për 60 milionë euro, e pagesa për kartonin e tij mendohet të bëhet për 3 vite.

Por, në këtë pikë Juventusi duhet të bëjë kujdes, pasi në garë për sulmuesin e Chelseat është përfshirë edhe Atletico Madrid.

“Los Colchoneros” po përgatiten për një të ardhme pa Griezmann dhe kanë hedhur sytë pikërisht nga Morata, me të cilin mendojnë të zëvendësojnë sulmuesin francez. Por, së fundmi, të interesuar për Moratën janë shfaqur edhe drejtuesit e Paris Saint Germain, që me sa duket do të largojnë Cavanin.

Nga Redaksia.B 10.05.2018 13:14
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.