Zbulohet shtatorja e Nënë Terezës në Lozanë

Nga Redaksia 01.05.2018 07:06

Në Lozanë të Zvicrës të shtunën është bërë inaugurimi i shtatores së Nënë Terezë.

Ambasadorja e Kosovës, Nazane Breca, dhe ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Bernë, Ilir Gjoni kanë marrë pjesë në inaugurimin e shtatores së Nënës Terezë në Parkun e Kishës Saint-Amédée në Bellevaux, Lausanne, përcjell albinfo.ch.

I gjithë manifestimi ishte i organizuar në kuadër të shoqatave kulturore shqiptare, shoqatave intelektuale, klubeve, LAPSH-it dhe anëtarëve të besimit katolik dhe Qendrës së besimit Islamik Shqiptar.

Në këtë manifestim, përveç anëtareve të shumtë të komunitetit shqiptarë, mori pjesë edhe kryetari i komunës së Lozanës, Zhyno, përfaqësues i xhamisë së Lozanës, Mehdi Shahini, Sheh Rrustemi, zv. Ipeshkvi Kristof Godel, përfaqësuesi i kishës katolike në Lozanë, Don Pren Kola, si dhe shumë përfaqësues të strukturave udhëheqëse të komunës së Lozanës dhe të kishës katolike.

Meritat për vendosjen e shtatores i ka një këshill iniciues i përbërë nga: Gjergj Prenkoçaj, prof. Ibrahim Syla, prof. Sabri Alidema, veprimtari Cen Kabashi, veprimtarja Fatime Kalimashi, Abée Christophe Godel – Mme Suzanne Duc.

 

 

Nga Redaksia 01.05.2018 07:06
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.