Dënohet “taksisti” nga Maqedonia që ngacmoi zviceranen

Nga RedaksiaI 29.04.2018 18:39

Gjykata e shpalli të pandehurin fajtor, duke e dënuar me 20 mëditje ditore me nga 40 franga për ofendim dhe gjobë prej 500 frangash për ngacmim seksual.

Një grua e re ka porositur një “Uber” taksi në Limmatquai të Cyrihut. Në vend të saj ndalon një shtetas maqedonas me veturën e tij. Ajo hip në të, ndërsa vozitësi menjëherë fillon ngacmimin. Tashmë është konstatuar se ai nuk ka qenë aspak taksisti i porositur.

Në seancën gjyqësore, 45-vjeçari ka ardhur me sandale, i veshur me një xhaketë të shkurtër sa që tërë barku i kishte dalur jashtë dhe pa shoqërimin e ndonjë avokati. Përshëndetja e tij për të pranishmit ka qenë shumë e paturpshme.

Ai është akuzuar se natën e së shtunës më 29 prill të viti të kaluar, rreth orës 04.20 të mëngjesit, me veturën e tij në Limmatquai të Cyrihut është ndaluar dhe ka marrë një grua të panjohur e cila ka qenë duke pritur një “Uber” taksi të porositur.

Vozitësi i padurueshëm menjëherë ka filluar ta ngacmojë duke ia prekur këmbën, shkruan “Neue Zürcher Zeitung”, përcjell Albinfo.ch.

Ai gjithashtu e preku edhe në fytyrë duke i dhënë komplimente se ishte e bukur. Megjithatë, gruaja rezistoi dhe pas një kohe zbriti nga vetura dhe i regjistroi autotargat, duke ngritur kallëzim penal ndaj tij. Gjatë hetimeve janë mundur të sigurohen gjurmët e ADN-së së shtetasit maqedonas në rrobet e saj.

Prokurorja e akuzonte të pandehurin për ofendim dhe ngacmim seksual, kështu që të dy protagonistët të premten u gjendën në Gjykatë. Shtetasi maqedonas i mohoi akuzat dhe pohoi se nuk bëhet fjalë për vozitësin e pandehur, se ai nuk është ai që e ka quajtur “lavire”.

Gjithashtu, ai ka aluduar në qëllimin e gruas se ajo me qëllim e ka inskenuar ngjarjen sa për të përfituar dëmshpërblim nga Gjykata, duke i regjistruar autotargat dhe për të kërkuar dëmshpërblim prej 500 frangash.

Zvicerania e re para Gjykate ka deklaruar se qëllimi i i saj nuk kanë qenë të hollat, por se në të ardhmen të mos përsëritet ky rast.

Gjykata e shpalli të pandehurin fajtor, duke e dënuar me 20 mëditje ditore me nga 40 franga për ofendim dhe gjobë prej 500 frangash për ngacmim seksual. Nga ana tjetër, zviceranes iu refuzua dëmshpërblimi.

Nga RedaksiaI 29.04.2018 18:39
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.