Zvicra, për liri të shtypit ngjitet nga vendi i shtatë në botë, në të pestin

Nga Redaksia 25.04.2018 21:51

Zvicra vazhdon të ketë një pozicion të mirë sa i përket lirisë së shtypit. Kështu rezulton nga vlerësimi që ka bërë për vitin e kaluar organizata joqeveritare Reporterët pa kufij me seli në Paris.

Në raportin e saj vjetor për lirinë e shtypit në gjithë botën, Zvicra ngjitet nga vendi i shtatë në të pestin, shkruan srf.ch.

Stabiliteti i Zvicrës është për t`u përshëndetur, për më tepër në kushtet kur situata e mediave në shumë vende të Evropës ka pësuar përkeqësim, thuhet në njoftimin e organizatës në fjalë, transmeton albinfo.ch

Madje, vazhdon konstatimi i “Reporterëve pa kufij”, edhe pse jeta e gazetarëve në vendet tjera, jashtë Evropës është më e rrezikshme se ajo e kolegëve të tyre evropianë, liria e shtypit askund nuk ka pësuar përkeqësim më të madh se sa në Evropë.

Nga Redaksia 25.04.2018 21:51
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.