Kosovë, partitë politike në kërkim të konsensusit

Nga RedaksiaI 25.04.2018 20:12

Në Kosovë, partitë politike janë vënë në përpjekje për të gjetur një konsensus rreth çështjeve të interesit kombëtar që lidhen kryesisht me bisedimet me Serbinë për një marrëveshje gjithëpërfshirëse të normalizimit të marrëdhënieve. Në një takim që u mbajt sot në Prishtinë një pjesë e partive mbajti qëndrimin se zgjedhjet e parakohshme mund të jenë rrugë e legjitimit të një qeverie, meqë aktualisht koalicioni qeverisës nuk ka numra të mjaftueshëm për vendime të mëdha, sikundër as opozita për rrëzimin e mundshëm të saj.

Nga RedaksiaI 25.04.2018 20:12
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.