Borissov: S’ka BE për Kosovën e Serbinë pa i zgjidhur problemet mes vete

Nga Redaksia 16.04.2018 13:03

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, ka deklaruar në konferencë për media, bashkë me presidentin, Hashim Thaçi, se Bashkimi Europian s’mund të ketë në mesin e vet anëtarë që kanë probleme njëri me tjetrin.

Për këtë arsye, as Kosova e as Serbia s’mund të bëhen pjesë e BE-së pa i zgjidhur problemet mes vete, njofton Klan Kosova.

Kryeministri bullgar nuk e ka thënë qartazi as nëse këtë vit do të hiqen vizat e udhëtimit për kosovarët.

Kurse presidenti Thaçi ka potencuar se Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave.

Ai ka deklaruar se do ta përfaqësojë Kosovën si shtet në samitin e Sofjes në Bullgari që mbahet në mes të muajit maj. Dy politikanët kanë deklaruar se Kosova e Bullgaria kanë raporte të shkëlqyera bilaterale.

Nga Redaksia 16.04.2018 13:03
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.