Protesta në Berlin: «Çmimet e qirasë po rriten»

Nga Redaksia 15.04.2018 11:15

Midis 10,000 dhe 25,000 njerëz demonstruan në Berlin kundër çmimeve të pasurive të paluajtshme që po rriten vazhdimisht.

Agjencia e lajmeve e DPA raportoi se ishte një nga protestat më të rëndësishme kundër rritjes së çmimeve për qiramarrësit, të cilët veçanërisht goditën Berlinin, shkruan albinfo.ch.

250 organizata u bashkuan në demonstratë dhe protestuesit dolën nëpër Schneeberg dhe Kreuzberg në qendër të Berlinit.

Ata kërkojnë rregullim të rreptë të tregut të patundshmërive.

“E drejta e banesës është diçka që nuk është e arritshme për shumë njerëz.”, tha Claudia Rishe, një nga organizatorët e protestës.

 

Nga Redaksia 15.04.2018 11:15
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.