Apple Music tashmë ka mbi 40 milionë abonentë dhe një shef të ri

Nga Redaksia 13.04.2018 08:40

Kjo i jep atij një përshtatje logjike për menaxhimin e rritjes së vazhdueshme të Apple Music, veçanërisht pasi kompania duket të vazhdojë të zgjerojë shtrirjen e shërbimit të transmetimit përtej SHBA.

Sipas Variety,Apple Music ka thyer  rekordin e 40 milionë abonimeve, dhe tashmë, ka edhe një shef të ri ,Oliver Schusser, i cili do të drejtojë shërbimin e transmetimit si pjesë e rolit të tij të ri si nënkryetar i Apple Music & International Content.

Apple konfirmoi se Schusser do të raportojë te nënkryetari i lartë i Apple, Eddy Cue, dhe do të jetë përgjegjës për menaxhimin e Apple Music, si dhe drejtimin e shërbimeve Apple si App Store dhe iTunes jashtë SHBA.

Schusser ka udhëhequr më parë nisjen e shërbimeve të Apple duke përfshirë App Store, iTunes Store dhe iBooks për tregjet ndërkombëtare.

Kjo i jep atij një përshtatje logjike për menaxhimin e rritjes së vazhdueshme të Apple Music, veçanërisht pasi kompania duket të vazhdojë të zgjerojë shtrirjen e shërbimit të transmetimit përtej SHBA.

Ky është një tjetër moment i rëndësishëm për shërbimin e Apple, i cili arriti në  30 milionë abonentë në shtator të vitit 2017, megjithëse Apple ende ka një mënyrë për të qenë në krye duke kaluar numrin e  70 milionë abonentëve të paguar të Spotify në mbarë botën.

Thënë kjo, sipas një raporti të fundit në The Wall Street Journal, Apple është në ritme të larta për të lënë pas Spotify në SHBA brenda kësaj vere, me shërbimin e transmetimit të kompanisë Cupertino thuhet se po rrit numrin e abonentëve të saj me 5% në muaj, krahasuar me Spotify me 2%. /PCWorld Albanian

 

 

Nga Redaksia 13.04.2018 08:40
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.