Për më shumë shije, gatuajini domatet e pjekura vetëm kështu!

Nga Redaksia 11.04.2018 10:01

Ka pafund mënyra për t’i përgatitur domatet, por të gatuara në këtë mënyrë do t’ju shijojnë akoma më shumë. Një recetë verore që mund ta keni në tryezën tuaj për drekë apo për darkë.

Përbërësit:

 • 350 gram domate qershi
 • 1 lugë gjelle vaj ulliri
 • 2 lugë gjelle mjaltë
 • 1/3 gotë qepë e kuqe
 • ½ gotë djathë mocarela
 • Trumzë
 • Kripë
 • Piper

Përgatitja:

 • Ngrohni furrën në temperaturën 176 gradë Celcius. Prisni domatet përgjysmë dhe hidhni në një tas së bashku me mjaltin dhe vajin e ullirit.
 • Shtoni qepët dhe përziejini mirë.Hidhini në një tavë dhe vendosini në furrë. Piqini për 15-20 minuta.
 • Tranferojini domatet në një tas dhe shtoni mbi të djathin mocarela, pak trumzë, kripë dhe piper.

Nga Redaksia 11.04.2018 10:01
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.