Firmino: Liverpooli nuk po e vuan largimin e Coutinhos

Nga Redaksia 11.02.2018 12:42

Roberto Firmino këmbëngul se bashkëlojtarët nuk po e vuajnë largimin e brazilianit, Philippe Coutinho.

Coutinho i la The Redsat muajin e kaluar për të kaluar te Barcelona në saje të një marrëveshje në vlerë deri në 160 milionë euro.

Por, Roberto Firmino pohon se skuadra angleze nuk po e vuan largimin e brazilianit, megjithëse është lojtar fantastik.

“Nuk vuajmë për largimin e Coutinhos. Natyrisht që ne nuk e dëshiruam largimin e tij sepse është një lojtar i shkëlqyer dhe një djalë që e bashkonte ekipin”.

“Ai është një ndër miqtë e mëdhenj që kam pasur në futboll. Për fat të keq, ai është larguar. Liverpooli ka një skuadër me lojtarë të mëdhenj dhe jam i sigurt se trajneri ka zgjidhje brenda grupit për të mbushur atë boshllëk”, tha Firmino.

Ky i fundit ka kontratë me Anfield Road deri në vitin 2020 ndërsa vlera e kartonit të tij kap shifrat deri në 45 milionë euro.

Ndryshe, 26-vjeçari deri më tani ka pasur 91 paraqitje për anglezët dhe ka shënuar 32 gola. /Telegrafi/

 

 

 

Nga Redaksia 11.02.2018 12:42
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.