Publikohen foto zyrtare të Samsung Galaxy S9

Nga Redaksia 27.01.2018 09:38

Në fillim të javës kompania dërgoi ftesat për aktivitetin “Unpacked” duke premtuar prezantimin e Galaxy S9-ës më 25 Shkurt.

Fotot zytare të Galaxy S9 dhe S9+ janë publikuar ditën e djeshme. Cila është surpriza?

Janë identikë me Galaxy S8. Fotot vinë nga insajderi i besueshëm i industrisë Evan Blass përmes një postimi në VentureBeat.

Ato tregojnë pjesën ballore të telefonit ku mund të shohim se mungon një buton i dedikuar për asistentin Bixby.

Në fillim të javës kompania dërgoi ftesat për aktivitetin “Unpacked” duke premtuar prezantimin e Galaxy S9-ës më 25 Shkurt.

Përveç fotove Blass hyn më në detaje duke thënë se të dy modelet mund të realizojnë video me 480fps.

Por mbase veçori më premtuese është lentja e cila ka dy opsione hapjeje f/2.4 dhe f/1.5 e kamerës së pasme.

F/1.5 do të ishte hapja më e madhe e një kamere të një telefoni inteligjent. Ndërsa S9+ do të ketë 128GB memorie të brendshme dhe 6GB RAM, modeli i vogël do të ketë vetëm 64GB memorie dhe 4GB RAM.

Telefoni do të dalë në shitje më 16 Mars. /PCWorld Albanian

 

 

Nga Redaksia 27.01.2018 09:38
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.