Kombinimi perfekt i mëngjesit, rregullon sheqerin në gjak dhe zvogëlon kolesterolin!

Nga Redaksia 11.01.2018 13:25

Keni probleme të vendosni se çfarë do të hani për mëngjes? Ju me siguri doni diçka që t'ju japë përfitime shëndetësore dhe t'ju japë energji gjatë gjithë ditës. Epo, ne kemi përgjigjen për ju!

Receta e mëposhtme e mëngjesit është kaq e mahnitshme, në të vërtetë mund të rregullojë nivelin e sheqerit në gjak, të ulë kolesterolin dhe të heqë qafe yndyrën e stomakut.

Përbërësit:

  1.  1 filxhan tërshërë
  2.  2 gota ujë
  3.  2 lugë çaji pluhur vanilje
  4.  1 lugë çaji pluhur kanelle
  5.  2 lugë gjelle mjaltë
  6.  1 majë luge kripë
  7.  4 lugë gjelle fara çia

Përgatitja:

Në një tenxhere, shtoni ujë, kanellë dhe vanilje. Vendoseni të valojë dhe pastaj uleni nxehtësinë dhe hidhni tërshërën. Përsëri, lëreni të valojë përzierjen për 5 minuta dhe lëreni mënjanë. Mbulojeni dhe lëreni edhe për 5 minuta për të pushuar.

Së fundmi, shtoni mjaltë dhe kripë. Trazojeni mirë dhe vendoseni përzierjen në një tas. Shtoni farat chia në fund, ndërsa mëngjesi është ende i nxehtë.

 

Nga Redaksia 11.01.2018 13:25
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.