David Alaba i sigurt, këtë vit fitojmë tripletën

Nga Redaksia 07.01.2018 09:39

Bayern Munich vazhdon të kryesoj si e vetme ligën elitare gjermane Bundesliga.

Bavarezët pas shkarkimit të Carlo Ancelottit dhe ardhjes në krye të detyrës së Jupp Heynckes, kanë rimarrë veten dhe nuk po njohin kundërshtar.

Rekordmesiter pos në ligë edhe në DFB Pokal janë në gjysmëfinale si dhe në fazën e eliminimeve të Ligës së Kampionëve do të takohen me Besiktasin.

 
Shaqiri pas fitimit të Ligës së Kampionëve feston edhe me flamurin e Kosovës

Në intervistën më të fundit të dhënë për mediat, mbrojtësi i krahut të majtë, David Alaba ka thënë se kanë mundësi reale që këtë vit të fitojë tripletën e shumëkërkuar nga fansat.

“Ne po stërvitemi mirë dhe fort, pasi e dimë që kemi mundësi akoma të luftojmë për të gjitha trofetë. Do jetë e vështirë por jo e pamundur” tha Alaba për Goal.com.

Skuadra gjermane e kishte fituar tripletën në vitin 2013, kur pjesë e klubit ishte edhe shqiptari Xherdan Shaqiri.

Ndryshe, 25-vjeçari deri më tani ka luajtur 179 ndeshje për bavarezët dhe ka shënuar 15 gola. /Telegrafi/

 

Nga Redaksia 07.01.2018 09:39
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.