Instagram eksperimenton me portimin e historive në WhatsApp

Nga Redaksia 05.01.2018 11:35

Sipas TechCrunch kompania është duke testuar një tjetër funksionalitet ku përdoruesit mund të importojnë historitë nga Instagram në WhatsApp.

Vitin e kaluar Facebook solli një mori përditësimesh për funksionet që mori nga Snapchat duke i bërë historitë edhe më joshëse për përdoruesit.

Sipas TechCrunch kompania është duke testuar një tjetër funksionalitet ku përdoruesit mund të importojnë historitë nga Instagram në WhatsApp.

Një blog brazilian ka postuar një foto të një historie të Instagram teksa shfaqet në WhatsApp.

Rrjeti social ofron një mori opsionesh për dekorimin e fotove dhe videove. Duke qenë se Instagram është versioni më popullor, rrjeti social ofroi një mënyrë për përdoruesit të cilët donin ti portonin në Facebook.

Gjithashtu rrjeti social shkriu historitë e Facebook dhe të Messenger në një të vetme.

Nëse rrjeti social vendos të implementojë një praktikë të ngjashme me WhatsApp, atëherë përdoruesit lehtësisht mund të publikojnë një histori në Instagram dhe më pas ta shpërndajnë në Facebook, Messenger dhe WhatsApp.

Për njerëzit do të jetë edhe më e lehtë ndërsa për ndjekësit e tyre më pak irrituese të shohin të njëjtën histori tek secila prej platformave. /PCWorld Albanian

 

 

Nga Redaksia 05.01.2018 11:35
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.