Gjenerata re e BMW X5 M mund të prezantohet brenda dy vitesh (Video)

Nga Redaksia 02.01.2018 12:59

Viti që po e lëmë pas, është veçuar për makinat SUV, ndërsa prodhuesit prezantuan modelet e reja të përshtatura me këtë formë.

Porsche Cayenee Turbo ishte ndër më të pëlqyerit, teksa mbas nuk mbeti as Lamborghini Urus dhe Jeep Grand Cherokee, transmeton Telegrafi.

Në mënyrë që të jetë në trend dhe t’i bëjë ballë konkurrencës, BMW duhet të lansoje sa më parë gjeneratën e re X5 M, që ishte paralajmëruar si rivale e këtyre modeleve.

Është thënë se do të jetë 4.4-litra turbo dyshe V8, që prodhon 600 kuajfuqi, ndërsa dërgon shpejtësinë në të katër rrotat përmes tetë shpejtësive automatike.

Megjithëse nuk është thënë se kur lansohet, ekspertët mendojnë se mund të prezantohet gjatë vitit 2019, e në treg një vit më vonë. /Telegrafi/

Nga Redaksia 02.01.2018 12:59
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.