Femra nuk është objekt bukurie, me këtë mesazh nisi Festivali “Kënga Magjike”

Nga Redaksia 07.12.2017 08:17

Ardit Gjebrea është kritikuar jo shumë kohë më parë për shkak të përdorimit të femrave si objekte seksuale në emisioni e tij në Televizionin Klan në Shqipëri.

Sonte, si prezantues i Festivalit Kënga Magjike, bashkë me prezantuesit tjerë të festivalit që po e mban momentalisht natën e parë, ai ka hapur festivalin me kërkesën për të ndalur dhunën ndaj gruas, shkruan KultPlus.

 

“Stop dhunës ndaj gruas. Duhet të krijojmë familje të shëndetshme dhe të lumtur” ka thënë Gjebrea, derisa prezantueset krahas tij kanë treguar për veshjen e tyre, duke asocuar e u shprehur se “femra nuk është objekt bukurie, por është fillimisht partnerja juaj”, shkruan KultPlus.

Besart Kallaku, Arjola Shehu, Erion Isai dhe Nevina Shtylla po e shoqërojnë Gjebrean në prezantim, këtë edicion, me pjesëmarrjen e emrave të fuqishëm të muzikës moderne shqipe, krahas edhe artistëve që e provojnë emocionin për herën e tyre të parë.

Rozana Radi, fituesja e vitit të kaluar, ka sjellë në hapje të natës së parë të konkurrimit këngën e saj fituese “Ma thuaj ti”, e cila poashtu lufton kauzën e dhunës ndaj gruas. / KultPlus.com

Nga Redaksia 07.12.2017 08:17
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.