Samsung gati edhe me telefonin e palueshëm – Galaxy X?

Nga Redaksia 04.12.2017 20:34

Nuk është sekret se Samsung mund të punojë në një telefon të palueshëm; thashethemet e një pajisje të tillë kanë qarkulluar për vite me rradhë. Në fakt, Samsung ka debutuar edhe konceptet e ekraneve të palueshme për të shfaqur atë që mund të presim nga e ardhmja e telefonave.

Por një raport i ri nga Business Korea thotë se Samsung po përgatit një pajisje të vërtetë me një ekran të palosshëm dhe se mund të lëshohet “herët në vitin e ardhshëm”. Raporti vëren se telefoni i ri ka të ngjarë të quhet edhe ‘Galaxy X’, gjë që nuk është një surprizë e madhe – kemi dëgjuar shpesh për këtë brendim.
Ideja prapa konceptit është që të krijojë një pajisje 2-në-1 që shërben për të funksionuar si një telefon dhe një tablet – një mekanizëm i palosjes së ekranit. Shpresa është se pajisja do të kapë vëmendjen e konsumatorëve në të njëjtën mënyrë si 2-në-1 tabletë laptopët e ri.

Vështirësia e madhe është që në fakt të zhvillohet një ekran që mund të del në një mënyrë të tillë. Samsung ka shpenzuar shumë kohë dhe para në ekranet fleksibël OLED dhe ka drejtuar shumë inovacione të ekranit, duke përfshirë ekranin e ri Infinity në Galaxy S8.

Kompania përfiton nga fakti se Samsung Display është prodhuesi më i madh global i paneleve OLED të telefonave, kështu që është me më shumë përparësi se rivalët për të zhvilluar një telefon të palueshëm.

Megjithatë, derisa të dëgjojmë fjalën zyrtare nga Samsung në një datë të saktë të lëshimit të Galaxy X, ne do të duhet të marrim të gjitha thashethemet me një majë kripe. tani për tani.

 

 
 

Nga Redaksia 04.12.2017 20:34
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.