Hani këtë për darkë, 3 ditë rresht! Do të habiteni nga ajo që do dalë nga trupi juaj!

Nga Redaksia 02.12.2017 11:34

Gjithmonë keni pasur dëshirë të rinovoni trupin tuaj por nuk e keni ditur se si?

Këtu do ju tregomë një recetë se si ta përdorni në vend të një vakti, e cila do heq nga trupi juaj të gjitha yndyrnat fekale nga zorrët dhe në këtë mënyrë zvogëloni peshën tuaj, por gjithashtu rregullon nivelet e acidit në stomak.

 

Përbërësit kryesorë të ksaj sallate janë perime të cilat janë të pasura në fibra dhe pektin.

Ju duhen përbërës që mund të blihe kudo dhe janë shumë të lirë!

Përbërësit:

lakër
rrepë
karotë
limon
vaj ulliri

Përgatitja:

Prini lakrën, karotën dhe rrepën në racionin 3: 1: 1. Shtoni disa erëza të zgjedhjes suaj (majdanoz, selino …). Përzieni perimet në mënyrë që të lëshojnë lëngjet e tyre. Pastaj, shtoni pak lëng limoni.

Në fund, shtoni pak vaj ulliri ose një vaj tjetër bimor sipas zgjedhjes suaj. Mos ja hidhni sallatës kripën !

Kaq ishte! Ushqimi juaj është gati! Konsumoheni këtë sallatë çdo darkë tri ditë me radhë dhe së shpejti do të filloni të vini re rezultatet e para që do t’ju mahnisin!

 

Nga Redaksia 02.12.2017 11:34
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.