Lëndohet Strakosha, do të humbas përballjen me Turqinë dhe Romën

Nga Redaksia 11.11.2017 10:16

Pas Radja Nainggolan, tani portieri i Lazios Thomas Strakosha është në dyshim për derbin e Romës pas një lëndimi me kombëtaren shqiptare.

Mesfushori Nainggolan u dërgua në shtëpi më herët se që pritej nga ana e kampit të Belgjikës. Ai u diagnostikua me një tendosje të kofshëve dhe është dyshim nëse do të paraqitet “Derby della Capitale”.

Lazio gjithashtu mund të mbetet pa portierin e tyre, pasi Strakosha u largua mbrëmë nga stërvitjet me kuqezinjtë.

 

Thomas Strakosha deri më tani ka pasur katër paraqitje për kombëtaren dhe 32 për Lazion 

Portieri 22-vjeçar raportohet se ka probleme me muskujt e këmbës, e cila gjë ka bërë që mos të paraqitet edhe kundër kombëtares turke.

Shqiptari raportohet gjithashtu se është nën vëzhgimin e shumë skuadrave evropiane duke përfshirë edhe Juventusin.

Theksojmë se takimi mes dy klubeve kryeqytetase në Stadio Olimpico do të zhvillohet të shtunën, më 18 nëntor në ora 17.00.

Ndryshe, Lazio zë pozitën e katërt të renditjes tabelore të Serie A me 28 pikë, në më shumë se romakët e vendit të pestë. /Telegrafi/

 

 

Nga Redaksia 11.11.2017 10:16
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.