Muret e mërzitshëm kthehen në art gjigant

Nga RedaksiaR 10.11.2017 08:46

Fluturat gjigante që duken sikur fluturojnë në çdo moment

Mantra është një artist i talentuar me bazë në Francë, i cili ka kthyer mure të mërzitshme të ndërtesave rezidenciale dhe komerciale në pjesë të artit gjigant. Duke pikturuar fluturat hiperrealiste 3D në fasadat e ndryshme, Mantra ka krijuar vepra arti të vrullshme të kutive të mëdha të mostrave që përmbajnë fluturat e mbledhura saktësisht, transmeton rtv21.tv. Sasia e detajeve në këto murale dhe të gjitha ato hije të gjata që krijojnë një iluzion të një sipërfaqe xhami thjesht bëjnë gjithçka edhe më bindëse. Edhe pse artisti aktualisht jeton në Metz, muralet e tij mund të dallohen jo vetëm në Francë. Ata tashmë janë shfaqur në qytetet austriake dhe spanjolle, gjithashtu ka disa shembuj të këtyre iluzioneve të mendjes në kryeqytetin e Kolumbisë, Bogotas./21Media Të ngjajshme Murale me mesazhe të fuqishme Prezantohet tema e “Mural Fest” 

Nga RedaksiaR 10.11.2017 08:46
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.