Transferimet e janarit që mund të ndodhin në Ligën Premier, gjashtë lojtarët me një këmbë jashtë klubeve aktuale (Foto)

Nga Redaksia 08.11.2017 11:36

Vera në Ligën Premier pritet të jetë shumë e nxehtë me emra të mëdhenj si Philippe Coutinho, Alexis Sanchez dhe Virgil van Dijk, në listë për tu larguar.

Lojtarë me skadencë në kontrata, por edhe për të kërkuar prej shumë kohësh nga disa klube mund të ndërrojnë mjedis.

Në listë mbetet edhe Riyad Mahrez, i cili ishte emër i lakuar në këtë verë.

Sportsmail ka zgjedhur disa nga transferimet më interesante që mund të ndodhin në dimër.

Philippe Coutinho (Liverpool)

Braziliani vazhdon të kërkohet me ngulm nga Barcelona.Liverpooli u ka rezistuar të gjitha ofertave deri më tani.

Flitet se më e larta ka qenë 120 milionë funte.

Jurgen Klopp e ka krijuar një dyshe të fortë me Mohamed Salah dhe Sadio Mane, ndërsa tani mund ta lëshojë brazilianin.

Alexis Sanchez (Arsenal)

Mund ta ketë fantin e Robin van Persiet që u shit te rivalët e Manchester United, por kiliani mund të shkojë te Manchester City që po ashtu janë rival.

Oferta mbetet 50 milionë funte edhe pse Sanchez ka edhe gjashtë muaj kontratë.

Virgil van Dijk (Southampton)

Southampton nuk e liroi nga skuadra Virgil van Dijkun edhe pse  Liverpool kishte ofruar 690 milionë funte.

Lojtari mund të largohet në këtë dimër, pasi Southampton i ka gjetur balancat në mbrojtje edhe pa të.

Riyad Mahrez (Leicester City)

Mahrez duket gjithmonë e më larg Leicesterit. Interesimi i Romës ishte i lartë në verë, por nuk ndodhi asgjë.

Mahrez mund të largohet në janar dhe shumë klub të mëdha janë vënë pas tij, pasi ai mund të luajë edhe në Ligën e Kampionëve.

Ross Barkley (Everton)

Mesfushori i Evertonit, ishte shuam afër kalimit te Chelsea në verë.

23 vjeçari mund të largohet tani në janar.

Jonny Evans (W Brom)

Mbrojtësi irlandezo-verior mbetet i lidhur me Manchester Cityn, por West Brom vazhdon të rezistojë.

Pep Guardiola kishte ofruar dy herë mbi 20 milionë funte për të.

 

Nga Redaksia 08.11.2017 11:36
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.