Skënderbeu në Beograd, serbët parulla për Kosovën (VIDEO)

Nga Redaksia 02.11.2017 19:59

Sonte në Beograd korçarët e Skënderbeut do të përballen me Partizanin e Beogradit. ndeshja e parë në Elbasan përfundoi në barazim dhe pa incidente në fushë.

UEFA megjithatë dënoi ekipin shqiptar për thirrjet e hedhura nga tifozët në stadium. Por duket se problemet me tifozët ka edhe në Beograd. Tifozët e Partizanit të Beogradit kanë mbushur stadiumin në parulla për Kosovën.

Sidoqoftë sot në mbrëmje në kryeqendrën e Serbisë nuk do të mungojnë tensionet ashtu siç tregojnë edhe parullat sporadike. apo nacionalizmi i grupimit famëkeq të tifozëve vendas, Grobari.

“Në stadiumin e Partizanit të Beogradit, atmosfera që krijohet është gjithmonë fantastike. Përsa i përket gjërave jashtë fushës, askush nuk kërkon probleme, por asnjë s’mund ta dijë se çfarë mund të ndodhë”, u shprehë një tifoz serb.

“Shpresoj të jetë një ndeshje fair play dhe të fitojë Partizani i Beogradit. Në lidhje me vendimin për të mos lënë tifozë të skuadrave kundërshtare në ndeshjet që luajnë Partizani dhe Skënderbeu, mendoj se është më mirë kështu”, thotë një tjetër tifoz.

Mediat serbe ndërkohë kanë paralajmëruar prezencën e rreth 2 mijë shqiptarëve nga Presheva, Bujanovci dhe Nishi, pavarësisht se është e ndaluar pjesëmarrja e tifozëve të ekipit mik. 

Top Channel

Nga Redaksia 02.11.2017 19:59
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.