UEFA dënon rëndë skuadrën kroate

Nga Redaksia 21.10.2017 19:17

UEFA ka goditur rëndë skuadrën kroate Rijeka pasi tifozët hodhën fishekzjarrë dhe ndezën pishtarë gjatë ndeshjes së tyre në Evropa Ligë kundër AC Milanit.

Klubi kroat është sanksionuar me 40 mijë dollarë pas veprimeve të tifozëve të tyre huliganë duke kërcënuar të ardhmen e klubit në Evropë.

Klubi kroat ishte kampion i sezonit 2016/17 por janë vënë në qendër të vëmendjes për shkak të tifozëve të tyre dhe veprimeve të vazhdueshme.

Gjatë ndeshjes në shtator, San Siro ishte i gjithi i ndezur pasi anëtarët e grupit të tifozëve Armada ndezën pishtarët dhe hodhën fishekzjarrë në stadium dhe në zonat e tjera të tifozëve.

Si rezultat i gjithë kësaj, UEFA ka ndërhyrë duke dënuar rënë klubin e tyre./arbresh.info/

 

Nga Redaksia 21.10.2017 19:17
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.