Përfitimet shëndetësore të konsumimit të një vezë me uthull në mëngjes

Nga Redaksia 12.10.2017 13:38

Pjesa më e madhe e njerëzve e përdorin shpesh vezën në mëngjeset e tyre. Por së fundmi ata do duhet që t’i shtojnë edhe uthull.

Gjithë çfarë duhet të bëni është që ta zieni vezën në darkë dhe pasi ta keni shpuar disa herë ta fusni në një enë me uthull.

Në mëngjes merreni vezën, duke e lënë uthullën në enë dhe konsumojeni.

Kokrrën e vezës së zier shoqërojeni me një gotë ujë, shkruan kp.

Pikë së pari një mëngjes i tillë do ju zvogëlojë oreksin, do ju furnizojë me energji, por ka një dobi edhe më të madhe.

Veza e lënë në uthull, ndihmon për të luftuar nivelin e lartë të sheqerit në gjak, duke ju mbrojtur nga diabeti.

Ashtu siç janë të njohura prej kohësh diabetikët urinojnë shpesh, u kruhen pjesët intime, ndihen të lodhur, nuk e kanë shikimin e qartë dhe ndodh që të humbin peshë shumë shpejt.

 

Nga Redaksia 12.10.2017 13:38
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.