Rritet numri i turistëve në Zvicër

Nga RedaksiaR 11.10.2017 13:48

Gjatë sezonit që sapo lamë pas, në hotelet në Zvicër janë regjistruar 12 milionë turistë, që është për 6 për qind më shumë se në të njëjtën periudhë të një viti më parë.

Siç bën të ditur Zyra Federale për Statistikë në një njoftim të saj, rritja e numrit të vizitorëve ka të bëjë më së shumti me ardhjen e turistëve nga Amerika.

Po kështu, rritja vjen dhe nga trendi i përvitshëm i turistëve nga Gjermania, të cilët përbëjnë numrin më të madh të turistëve që vizitojnë Zvicrën, shkruan ‘monitor’.

Nga ana tjetër, ekspertët pohojnë se në rritjen e këtij tregu ka ndikuar dobësimi i frangës zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Në përgjithësi turizmi zviceran po tregon një trend të qartë rritjeje, ka thënë drejtori i Turizmit Zviceran, Jürg Schmid, shkruajnë mediat vendase.

 

Nga RedaksiaR 11.10.2017 13:48
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.