“Dum Dum”, uji nga Kosova prezantohet në panarin Züspa në Cyrih

Nga Redaksia 08.10.2017 07:58

Uji «Dum Dum» është prezantuar në panairin e vjeshtës “Züspa», që mbahet në Cyrih nga 29 shtator deri më 8 tetor 2017

Një produkt shumë i kërkuar në Zvicër është edhe uji “Dum Dum” nga kompania “Bibita” nga Peja. Uji “Dum Dum” që po e importon nga Kosova firma e Rexhep Berishës nga Bazeli është bërë atraktiv për qendrat e fitnesit nëpër Zvicër.

Tashmë distribuimin nëpër fitnese në Zvicër e ka marrë përsipër një firmë zvicerane, ka thënë Rexhep Berisha, pronar i firmës R.B. Import& Export në Bazel.

albinfo.ch

Samuel Lisi nga firma PSN EUROPE GmbH  është hera e parë që po prezanton ujin kosovar në një panair të këtillë.

Ata janë të specializuar për prodhimin e produkteve me përbërje natyrale dhe të shëndetshme, pa sheqet dhe laktoz dhe me pak proteina, ndërsa produktet e tyre pos në Zvicër, tashmë kanë depërtuar edhe në tregun gjerman dhe austriak.

Në asortimentin e tyre tashmë nga muaji shkurt i këtij viti kanë shtuar edhe ujin «Dum dum» që vjen nga Peja.
«Uji me të vërtetë është shumë i mirë, ka një dizajn shumë të bukur dhe është pritur shumë mirë. Konsumatorët e provojnë dhe iu pëlqen», thotë Lisi dhe tregon se është befasuar kur ka marrë vesh se një uji i tillë prodhohet në Kosovë.

Uji kosovar «Dum dum» tashmë ka zënë vend në raftet e shumë fitneseve nëpër Zvicër.
Përveç ujit «Dum dum», është importuar në Zvicër nga R.B. Import&Export nga Bazeli edhe produkti tjetër «Detox water», po ashtu nga nga kompania “Bibita” nga Peja.

“Züspa” është panairi i vjeshtës në Cyrih, i cili është mbajtur çdo vit që nga viti 1949.
Rreth 500 ekspozues paraqiten çdo vit në “Züspa”. Është panairi më i madh publik në kantonin e Cyrihut.

Rexhep Berisha R.B. Import& Export në Bazel

Nga Redaksia 08.10.2017 07:58
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.