Rakiq pritet të zgjidhet në krye të Listës serbe, Simiq nënkryetar i Kuvendit të Kosovës

Nga Redaksia 17.07.2017 12:06

Iniciativa qytetare “Lista serbe” sot në konferencën zgjedhore në Mitrovicë do të zgjedhë udhëheqjen dhe organet e partisë, transmeton Kohan.net.

Sipas njohurive që thotë t’i ketë gazeta “novosti” e Beogradit, kryetar i ri i partisë do të jetë Goran Rakiq, prefekt i Mitrovicës veriore.

Do të zgjidhet edhe kryesia e Listës Srpska e cila e do të përbëhet nga nëntë anëtarë.

Sipas kësaj gazete serbe, nënkryetar i Kuvendit të Kosovës pritet të zgjidhet kryetari i deritashëm i Listës Slavko Simiq.

Në përbërjen e kaluar nënkryetar i Kuvendit nga radhët serbe ka qenë e Slobodan Petroviq, lider i Partisë së pavarur liberale.

 

Nga Redaksia 17.07.2017 12:06
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.