Google së shpejti ofron një ueb aplikacion të Allo

Nga RedaksiaR 18.04.2017 11:15

Një risi e paralajmëruar nga zëvendës presidenti i produktit Nick Fox, Google Allo në ueb do të funksionojnë njëlloj si WhatsApp Web.

Kur versioni 9.0 i aplikacionit Allo debutoi këtë muaj, shumë pak u fol rreth tij. Përveç rregullimeve të gabimeve dhe përmirësimeve të performancës, përditësimi solli një pako të re me sticker-a.

E mesa duket Google po punon shumë prapa skenave. 9to5Google analizoi APK-në e këtij versioni dhe zbuloi disa fakte interesante. Google është pranë realizimit të një klienti në Web të Allo.

Një risi e paralajmëruar nga zëvendës presidenti i produktit Nick Fox, Google Allo në ueb do të funksionojnë njëlloj si WhatsApp Web. 9to5Google kishte arritur të aktivizonte veçorinë e cila kishte kërkuar skanimin e një kodi QR nga desktopi.

Ruajtja e bisedave në Google Drive ishte një tjetër referencë e zbuluar nga 9to5Mac. Përmes sja përdoruesit mund të sinkronizojnë bisedat saher që ndërrojnë një aparat celular. /PCWorld Albanian

 

 

Nga RedaksiaR 18.04.2017 11:15
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.