Shfaqen çizmet naziste që po shitën në internet, shikoni çfarë fshihet në pjesën e poshtme të tyre (Foto)

Nga Redaksia 12.01.2017 10:38

Një kompani që merret me prodhimin e këpucëve, ka bërë të ditur se do të detyrohet të tërheq nga tregu koleksionin e çizmeve, pasi që në pjesën e poshtme të tyre, më saktë gjurmët që ato lënë në tokë është kryqi i thyer i svastikës.

Ky rast është bërë publik vetëm atëherë kur një kliente kishte porositur një palë çizme në internet online, ku më pas kishte publikuar fotografitë në rrjetet sociale, ku gjurmët e tyre që mbesin në asfalt mund të shihet kryqi i thyer nazist, transmeton Telegrafi.

Këto çizme vazhdojnë të shiten në ueb-faqen Amazon dhe atë për vetëm 40 dollarë, derisa prodhuesi nga Kalifornia “Polar FoxBOOT”, ka pranuar se nuk e kanë ditur që pjesa e poshtme e çizmeve lë gjurmët e kryqit të thyer nazist. /Telegrafi/

 

 

Nga Redaksia 12.01.2017 10:38
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.