Refugjatët po vdesin nga të ftofhtit në Evropë

Nga Redaksia 10.01.2017 19:07

Temperatura ekstreme të ftohta dhe bora e madhe janë duke e bërë jetën edhe më të vështirë për mijëra refugjatë që jetojnë në harresë nëpër të gjithë Evropën.

Bora e këtij janari në Evropë ka lënë dhjetëra njerëz të vjetër në Evropë, duke përfshirë tre refugjatënë Bullgari, njofton CNN.

Bora ka mbuluar të premten edhe kampin e refugjatëve Moria në ishullin grek Lesbos, e cila është shtëpia rreth 4,000 emigrantëve.

hej

Roland Schönbauer, një zëdhënës i Agjencisë së Refugjatëve të OKB-së, i ka thënë CNN-it të hënën se organizata ka transferuar rreth 120 burra, gra dhe fëmijë në kampe të tjera me kushte më të mira të refugjatëve.

Edhe në kryeqytetin serb, Beograd, refugjatët janë duke kaluar ditë të vështira në borë. /Insajderi.com 

haj

Nga Redaksia 10.01.2017 19:07
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.