Njihuni me skuadrën e re të Chapecoenses, zyrtarizohen 11 lojtarë dhe trajneri – prezent edhe njëri nga të mbijetuarit (Foto)

Nga Redaksia 06.01.2017 20:43

Tragjedia e madhe që ndodhi në muajin e shkuar ku skuadra braziliane Chapecoenses pësoi aksident të rëndë ajror që preku zemrat e të gjithë komunitet futbolldasësh.

Chapecoense humbi pothuajse të gjithë skuadrën dhe stafin teknik në ditën kur ishin duke udhëtuar drejt Medelinit të Kolumbisë.

Për ta rimëkëmbur klubin brazilian që do të luante në finale të Coppa Sudaamerica, shumë klube i ofruan lojtarë.

 

I mbijetuari Neto nga aksidenti para lojtarëve të rinj të klubit

Prezent në ditën e parë ishte edhe i mbijetuari Helio Neto që i dha zemër skuadrës.

Chape do ta fillojë kampionatin më një vëmendje të madhe ku si kampion aktual i Coppa Sudaamerica dhe pas aksidentit ka vëmendjen e madhe të publiku botëror. /Telegrafi/

 
 

Nga Redaksia 06.01.2017 20:43
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.